ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

افراد با توجه به شرایط شخصی خود ممکن است درخواست افزایش و کاهش سن در شناسنامه داشته باشند و بخواهند از طریق مراجع قانونی برای آن اقدام کنند. دلایل مختلفی برای تغییر سن در شناسنامه وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از:

  • اطلاعات اشتباه شناسنامه‌ای به دلیل اشتباه مامور ثبت احوال
  • اشتباه خانواده‌های روستایی در شهرهای دور افتاده برای جایگزینی فرزندان به جای یکدیگر
  • بالا رفتن سن و درخواست برای بهره بردن از خدمات دولتی مانند استخدام
  • تفاوت سنی بین زوجین و کاهش مخالفت خانواده ها با ازدواج
  • فراهم آوردن شرایط حضور در مسابقات ورزشی و غیر ورزشی با محدودیت سنی

دلایل متعددی برای افزایش و کاهش سن در شناسنامه وجود دارد که قادر به ذکر آنها نیستیم و شما برای مشاوره بیشتر می توانید در بخش نظرات سوال خود را مطرح کنید. اما در ادامه به شما خواهیم گفت که برای استفاده از این قابلیت باید چه روندی را دنبال کنید.

مسیر قانونی برای افزایش و کاهش سن در شناسنامه

به طور کلی قانون برای جلوگیری از تزل اسناد رسمی و همچنین حفظ اعتبار اسناد سجلی در یک ماده واحده مصوب سال ۱۳۶۷ اعلام کرده که امکان تغییر سن افراد در شناسنامه وجود ندارد و ممنوع است. اما در عین حال در تبصره‌های این ماده امکان تغییر سن در شناسنامه تحت شرایط خاصی به وجود آمده که استفاده از آن بسیار سخت بوده و نیاز به مشاوره قضایی دارد.

طبق قانون تنها کسانی می توانند درخواست تغییر سن خود را در شناسنامه داشته باشند که اختلاف سنی آنها با سن نوشته شده در شناسنامه بیش از پنج سال باشد. اگر یک فرد چنین شرایطی را داشته باشد و بتواند با مدرک و حتی با استفاده از تست تراکم استخوان حرف خود را قطعی کند می‌تواند از این امتیاز استفاده کند.

ادامه مطلب

مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : شناسنامه ,کاهش ,وجود ,استفاده ,تغییر ,افزایش ,شناسنامه وجود ,برای افزایش ,امکان تغییر ,وجود دارد ,شناسنامه داشته ,شناسنامه داشته باشند
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

seo/ تبليغات گوگل /طراحي سايت روزمرگی های یک برنامه نویس sheler.parsablog.com اخبار روز جهان بلاگ دانلود فیلم جدید - فیلم ایرانی Mark شمیم تابستان ساعت مچی هوشمند Hugo